Policjanci wyciągnęli z opresji "wodną" owcę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-07-2021,8:45 Aktualizacja: 21-07-2021,8:48
A A A

Policjanci pełniący służbę w sezonowych posterunkach wodnych na akwenach Małopolski bardzo często ratują z opresji ludzi. Zdarza się jednak, że ich pomocy potrzebuje zwierzę.

Tak było, kiedy sierż. sztab. Piotr Warzecha z komisariatu wodnego wraz z asp. Dariuszem Babiakiem z komendy powiatowej w Nowym Targu patrolowali wody Jeziora Czorsztyńskiego.

owca Baarack, australia, Edgar's Mission Farm Sanctuary

Owca znaleziona w lesie miała ponad 35 kg wełny. Nie była strzyżona od lat

W lesie w Australii znaleziono schorowaną owcę, która od wielu lat nie była strzyżona. Jej runo ważyło ponad 35 kilogramów - poinformowała agencja Reutera, powołując się na ratowników zwierzęcia. Owcą, której nadano imię...

W pewnym momencie otrzymali wezwanie od pracowników ochrony zapory wodnej do pomocy owcy, która wpadła w toń jeziora, w miejscu gdzie głębokość wynosi prawie 50 metrów. 

Zwierzę usiłowało utrzymać się na powierzchni tuż przy samej zaporze.

"Policjanci nie wahali się ani chwili. Podpłynęli motorówką do spanikowanej owcy i wciągnęli ją na pokład. Następnie dobili do brzegu, gdzie na uratowanego zwierzaka oczekiwał już właściciel, który podziękował za szybką i skuteczną akcję" - podaje krakowska Komenda Wojewódzka Policji.

Z kolei Komenda Powiatowa PSP w Bielsku Podlaskim otrzymała zgłoszenie, że do zbiornika wodnego wpadł młody kozioł sarny i nie może samodzielnie się wydostać.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ratownictwa wodnego weszli do wody i ewakuowali zwierzę na brzeg.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj