Policjanci szukali w środku nocy właściciela młodego byka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2018,15:20 Aktualizacja: 26-09-2018,12:03
A A A

Policjanci z komendy w Zakopanem (pow. tatrzański, woj. małopolskie) musieli się sporo natrudzić, by kontrolować poczynania napotkanego cielaka i znaleźć gospodarstwo, z którego uciekł.

W nocy z poniedziałku na wtorek w jednej z wsi na terenie powiatu tatrzańskiego patrol zakopiańskiej "drogówki" natknął się na spacerujące po drodze cielę. Na szczęście udało się uniknąć potrącenia zwierzęcia, które z urwanym łańcuchem zwiedzało okolicę.

Bartoszylas, powiat kościerski, Pomorze, byk, obława na byka, byk uciekł z gospodarstwa

Rozjuszony byk poturbował rolnika. Zwierzę trzeba było zastrzelić

Niecodzienna akcja miała miejsce 26 stycznia w miejscowości Bartoszylas (pow. kościerski, woj. pomorskie). Z jednego z tamtejszych gospodarstw rolnych uciekł bowiem byk. Gdy wydostał się z obory, właściciel z pomocnikami próbowali zagonić go...

- Funkcjonariusze nie mogli pozostać obojętni, wszak spacer cielaka zagrażał jemu samemu oraz kierowcom, nie wspominając już o stracie właściciela. Każdy, kto choć raz o 2.30 w nocy próbował zapukać do czyichś drzwi wie, że ustalenie właściciela zwierzęcia do łatwych nie należało - relacjonuje asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy komendy w Zakopanem.

Mundurowi wykazali się jednak sporą determinacją zarówno w kwestii utrzymania młodego byka, który niekoniecznie wykazywał ochotę do współpracy, jak również w szukaniu zabudowań, z których zwierzę uciekło.

- Szczęśliwy właściciel, wybudzony z błogiego snu, został pouczony odnośnie odpowiedniego zabezpieczenia zwierząt - podsumowuje policjant.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement