Policjanci ratowali sarniątko. Wypadło z brzucha potrąconej matki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-05-2021,10:00 Aktualizacja: 17-05-2021,10:01
A A A

Ciężarna sarna została śmiertelnie potrącona przez samochód, a policjanci - aby uratować życie młodego sarniątka - musieli odciąć je od pępowiny i przyjąć na świat.

Dramatyczna akcja ratunkowa odbyła się w Kaniowie (pow. bielski, woj. śląskie). Oficer dyżurny wysłał tam patrol po odebraniu zgłoszenia o potrąconej sarnie, z której rozerwanego brzucha miało wypaść młode sarniątko połączone z martwą matką pępowiną.

ataki wilków, Łukowe, powiat sanocki, Monika Hędrzak, Bytów

Wilk wpadł za sarną na podwórko. Dzieci zdążyły wejść do domu

Goniący sarnę wilk wpadł na podwórko i zaczął ją szarpać. Drapieżniki podkopem pod ogrodzeniem dostały się też do gospodarstwa i zagryzły daniele. W Łukowem (pow. sanocki, woj. podkarpackie) zakrwawiona sarna znalazła się na jednej z...

Stróże prawa ustalili z lekarzem weterynarii sposób postępowania z żywym płodem.

"Dokładne instrukcje zostały przekazane funkcjonariuszom i kiedy dojechali na miejsce, wiedzieli już co robić. Odcięli rozerwaną pępowinę i zawiązali ją zgodnie ze wskazówkami weterynarza. Następnie obrócili młode w taki sposób, aby mogło wykrztusić z siebie wody płodowe i zapewnili zwierzęciu komfort termiczny, okrywając kocykiem otrzymanym przez zgłaszającego interwencję. Okazało się, że martwa sarna miała wewnątrz dwoje koźląt, niestety drugie zdechło na miejscu i nie dało się go uratować" - opisuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Stróże prawa przekazali uratowane zwierzę pracownikom Ośrodka Rehabilitacji "Mysikrólik" - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej, którzy przybyli na miejsce. Sarniątko zostało zabrane do placówki, gdzie udzielono mu pomocy weterynaryjnej.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement