Policja wyjaśnia szczegóły wysypania zboża z ukraińskich tirów przed Dorohuskiem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2024,9:15 Aktualizacja: 12-02-2024,9:19
A A A

Policja wyjaśnia szczegóły zdarzenia, do którego doszło w niedzielę przed granicą z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie).Według ustaleń, protestujący rolnicy zatrzymali trzy ukraińskie ciężarówki i wysypali zboże na jezdnię.

O szczegółach poinformowała PAP kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Do zdarzenia doszło około godz. 11.30 na drodze krajowej nr 12 prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku, w pobliżu miejsca protestu rolników.

"Trzy ciężarówki, których kierującymi byli obywatele Ukrainy, wjechały po odprawie na teren Polski. Uczestnicy protestu nie przepuścili dalej tego transportu i w pewnej chwili otworzyli naczepy, co spowodowało częściowe wysypanie się zboża na jezdnię. Kierujący zawrócili w kierunku Ukrainy" – opisała policjantka dodając, że nie doszło do żadnych rękoczynów lub niebezpiecznej sytuacji.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegóły zdarzenia i zabezpieczają na miejscu materiał dowodowy. "Sporządzamy oględziny, ustalamy dane personalne osób, które w nim uczestniczyły, przesłuchujemy świadków" – wymieniła kom. Czyż.

Materiał zostanie przekazany do prokuratury w celu oceny prawno-karnej.

Poleć
Udostępnij