Policja szukała zaginionych krów i części do maszyn rolniczych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-06-2018,9:20 Aktualizacja: 20-06-2018,9:32
A A A

Policjanci z Leżajska (woj. podkarpackie) prowadzili poszukiwania trzech zaginionych krów, a ich koledzy po fachu z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie) tropili złodzieja części do maszyn rolniczych.

Druga historia zaczęła się dla funkcjonariuszy od zgłoszenia o kradzieży, jakie otrzymał oficer dyżurny iławskiej komendy. Wysłani na miejsce mundurowi zastali osoby wykonujące prace porządkowe w jednej z lokalnych stadnin koni.

złodzieje traktora, Sąd Okręgowy w Szczecinie, dębno, pomorze zachodnie, akt oskarżenia

Złodzieje traktora staną przed sądem. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, podejrzanym o kradzież ciągnika rolniczego z zamontowanym mulczerem leśnym i innych przedmiotów o wartości ponad 225 tys. zł. Postępowanie w sprawie...

"Z ich relacji wynikało, że zauważyli jak spod magazynu odjechało osobowe audi, po czym stwierdzili brak części do maszyn rolniczych" - podają stróże prawa.

Mundurowi ustalili, że związek z kradzieżą ma 46-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Gdy do niego dotarli, oświadczył, że dowiedział się, że z magazynu stadniny wyrzucane są stare części maszyn do kontenerów na złom. I w związku z tym pojechał tam zabrać metalowe elementy.

Mężczyzna zwrócił część skradzionych przedmiotów. Usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powodzeniem zakończyło się też "śledztwo", które wszczęto, gdy 79-latek powiadomił leżajskich policjantów o zaginięciu trzech krów, które pasły się na łące. Funkcjonariusze odnaleźli zwierzęta.

"Okazało się, że bydło przeszło na pobliską łąkę. W trakcie wypasu łańcuchy krów zaplątały się o krzewy. Uciekinierki całe i zdrowe trafiły do właściciela" - relacjonuje komenda w Leżajsku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement