Pokłócił się z dziewczyną, więc... podpalił 140 bel słomy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-08-2019,10:40 Aktualizacja: 23-08-2019,10:46
A A A

Osobliwy sposób na rozładowanie emocji po kłótni z dziewczyną znalazł sobie 19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska (woj. lubelskie). Napił się i podpalił 140 bel słomy.

Sterta stanęła w płomieniach w rejonie ul. Warszawskiej i drogi K-2 w Białej Podlaskiej. Straty zostały oszacowane przez pokrzywdzonego rolnika na kwotę ok. 6 tys. złotych. Według wstępnej oceny strażaków gaszących pożar, został on wywołany w wyniku podpalenia.

zagórnik, andrychów, pożar szklarni, pożary w gospodarstwach,

Spłonęły szklarnia i siano. Podpalacz się nagrał?

Policjanci z Andrychowa (woj. małopolskie) poszukują mężczyzny, który może mieć związek z podpaleniem szklarni, gdzie składowano ok. 500 beli siana. Jego wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu. Śledztwo toczy się w sprawie pożaru, do...

Sprawą zajęli się zatem funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Szybko ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w sprawie. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

"Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Usłyszał zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi go policjantami przyznał, że powodem jego działania był zawód miłosny. Pokłócił się z dziewczyną i w ten sposób próbował rozładować emocje. Przyznał, że przed zdarzeniem pił alkohol" - relacjonuje bialska KMP.

Tamtejszym stróżom prawa sprawca podpalenia był znany wcześniej, bo odpowiadał już za kradzież. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement