Podpalacz stodoły dobrowolnie poddał się karze i usłyszał wyrok

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-12-2017,12:30 Aktualizacja: 06-12-2017,13:06
A A A

62-letni podpalacz zabytkowej stodoły wchodzącej w skład zespołu dworsko-pałacowego w Kamieńcu w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie) dobrowolnie poddał się karze. Dostał wyrok "w zawiasach".

To obiekt historyczny dużej rangi, bo w 1807 roku przez kilka miesięcy mieszkał tam podobno sam Napoleon Bonaparte. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zniszczenia go przez podpalenie.

pożar gołębnika, przestępczość, podpalenie altany, morąg, warmia i mazury

Gołębie spłonęły żywcem. Młodzi podpalacze w więzieniu

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec 18- i 19-latka, którzy okradli i podpalili altankę z gołębnikiem w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie). Podczas oględzin na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że...

Policjanci z Susza zostali poinformowani o świadomym zaprószeniu ognia w Kamieńcu. Natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie okoliczni mieszkańcy zawiadomili ich, że "starszy mężczyzna" podpalił stodołę i uciekł.

Całe szczęście, że zagrożenie pożogą w porę zauważyli mieszkańcy wioski i szybko samodzielnie opanowali płomienie.

Natomiast stróżom prawa także niewiele czasu zajęło ustalenie miejsca pobytu podejrzanego mieszkańca gminy Susz i osadzenie go w celi. Wartość zabytkowej stodoły oszacowano na 100 tys. zł. 62-latek przyznał się do jej podpalenia.

"Mieszkańca gminy Susz czeka teraz 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby 3 lat. Będzie też musiał zapłacić 1000 zł grzywny, powstrzymać się od nadużywania alkoholu, pokryć w całości koszty sądowe oraz oddać się w dozór kuratora sądowego" - informują funkcjonariusze z komendy powiatowej w Iławie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement