Po śladach końskich kopyt do skradzionej lawety
Z terenu budowy wiatraków zniknęła przyczepa-laweta. Według ustaleń policjantów, zabrał ją 50-latek, który użył do tego przestępstwa zaprzęgu konnego. Skradziony pojazd był ukryty w lesie, przy dukcie.
Z terenu budowy wiatraków zniknęła przyczepa-laweta. Według ustaleń policjantów, zabrał ją 50-latek, który użył do tego przestępstwa zaprzęgu konnego. Skradziony pojazd był ukryty w lesie, przy dukcie.
O tym, że ktoś skradł przyczepę-lawetę, która służyła do transportu minikoparki, z terenu budowy wiatraków pomiędzy miejscowościami Zakrzewo i Szurkowo (na terenie powiatu rawickiego, woj. wielkopolskie), stróże prawa zostali poinformowani 8 marca.

Skradziony ciągnik odzyskany. Władimirec stał bez paliwa i akumulatora, ale miał GPS
Zgłaszający oświadczył, że po zakończeniu pracy 7 marca pozostawiono pojazd na placu, ponieważ miał być on wykorzystywany następnego dnia. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na 14 tysięcy złotych.
„Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, szybko wpadli na trop złodzieja. Sprawca, kradnąc swój łup w pośpiechu zapomniał, że pozostawił ślady traseologiczne” – brzmi relacja Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.
Śledczy po śladach kół lawety, bryczki oraz kopyt końskich, jak i dzięki przeanalizowanemu materiałowi dowodowemu, już w dniu zgłoszenia przestępstwa odnaleźli skradziony pojazd oraz zatrzymali podejrzanego.
„50-latek z gminy Poniec usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna w przeszłości nie był karany, teraz będzie musiał ponieś konsekwencje swojego czynu. Skradziona laweta wróciła do właściciela” – przekazuje rawicka KPP.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
-
Niskie ceny zbóż. Minister o kredytach i odbudowie hodowli, OPPZ - o reaktywacji "Lochy Plus"
-
Zasiłek chorobowy rolników niski i ograniczony. Będą zmiany? MRiRW: nie rozważamy
-
Passat dachował po zderzeniu z ciągnikiem. Ranne dziecko zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
-
Wiózł 160 świń. "Drogówka" zatrzymała transport
-
8 miesięcy bezwzględnego więzienia dla traktorzysty
-
Horror w gospodarstwie. Zwierzęta w drastycznych warunkach, część z nich padła
-
Terminal w Gdyni kluczowy dla eksportu zboża. Jak wygląda sytuacja z dzierżawą?
-
Problem z nielegalnymi środkami ochrony roślin nie zniknął. Służby przechwyciły preparaty na 1000 hektarów
-
Nowak: sektor bankowości spółdzielczej odpowiada za ponad 60 proc. kredytów rolniczych




-
18-09-2025,10:30
Młodzi fitterzy z Polski z dużym sukcesem w Young Breeders School
-
17-09-2025,13:40
Prefabrykowana tuczarnia z kompleksowym wsparciem Agri Plus
-
14-09-2025,10:30
25 robotów udojowych w Cieszymowie. Zdjęcia
-
08-09-2025,17:10
Kukurydza w centrum uwagi. Udany Dzień Kukurydzy z PZPK w Pawłowicach
-
11-08-2025,10:05
Azja ratunkiem i wielką szansą polskiego i europejskiego mleczarstwa
-
29-07-2025,10:00
Zaprezentowali zrobotyzowaną oborę dla 150 krów mlecznych
-
06-08-2025,9:30
Ceny świń w Polsce nadal są niższe niż w Niemczech. Czy nastąpi wyrównanie...
-
30-06-2025,9:50
Trzecie wydanie "Hoduj z Głową Bydło" w 2025 roku. Wideo
-
25-04-2025,10:55
Drugie wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku. Wideo
-
22-04-2025,10:45
Drugie wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku. Wideo
-
20-02-2025,19:45
Pierwsze wydanie "Hoduj z Głową Świnie" w 2025 roku
-
18-02-2025,8:40
Pierwsze wydanie „Hoduj z Głową Bydło” w 2025 roku