Płoną łąki i lasy. Tysiące wezwań każdego miesiąca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-07-2015,11:45 Aktualizacja: 02-07-2015,13:13
A A A

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie udostępniła statystyki interwencji w ostatnim półroczu. Ponad połowa wyjazdów strażaków dotyczyła pożarów.

29 365 razy interweniowali mazowieccy strażacy od stycznia do końca czerwca 2015 roku.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło pożarów, których zanotowano 15 197.

Największe zagrożenie pożarowe w lasach od początku roku

Strażacy biją na alarm. W większości regionów występuje duże zagrożenie pożarowe. To efekt rekordowych jak na koniec maja i początek czerwca temperatur oraz niewielkiej sumy opadów deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że...
W marcu i kwietniu dominowały wiosenne pożary traw, w sumie przez pół roku aż 7 840 razy strażacy wyjeżdżali do pożarów nieużytków rolnych oraz łąk i pól.

"Wciąż dużą liczbę pożarów notujemy w obiektach mieszkalnych 2 064, w których życie straciło 36 osób natomiast 192 osoby odniosły obrażenia" - informuje KW PSP Warszawa.

W minionym półroczu strażacy interweniowali 2 765 razy w związku z wypadkami na drogach oraz 2 152 razy likwidowali skutki silnych wiatrów przechodzących przez woj. mazowieckie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed suszą. "Duże zagrożenie pożarowe w lasach na terenie prawie całego kraju" - alarmuje RCB.

Ogłoszono najwyższy 3 stopień ostrzeżenia. Upał w województwie dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. W kolejnych dniach rekordowo wysokie temperatury wystąpią w centralnej i wschodniej Polsce.

Pogoda dla rolników. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement