Pieniądze popłyną do jednostek. Rząd wesprze OSP

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2019,10:00 Aktualizacja: 09-07-2019,10:07
A A A

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że rząd chce już w tym roku uruchomić program dofinansowania jednej jednostki OSP. Później pieniądze mają trafiać do kolejnych.

Ma to być kwota do 5 tys. zł przeznaczona na przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym czy społecznym - powiedział polityk na antenie TVP Info. W poniedziałek projektem w sprawie wspierania Ochotniczych Straży Pożarnych zajął się już Komitet Stały Rady Ministrów, a we wtorek dokument ma być omawiany podczas posiedzenia rządu.

OSP, remiza, remont remizy, małopolskie

Remizy OSP będą jak nowe. Są pieniądze na remonty

Aż 32 małopolskim gminom z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego, gorlickiego i nowotarskiego przekazano promesy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach programu "Małopolskie Remizy 2019". Od 2009 roku samorząd...

Szef KPRM podkreślił, że do tej pory OSP nie mogły liczyć na inne formy dofinansowania poza zakupem sprzętu, czy budową remiz.

- A my chcemy też, żeby już w tym roku uruchomiony został program, dzięki którym OSP będzie można dofinansowywać kwotą do 5 tys. zł na jedno OSP na różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społeczny, na promocję służby w OSP - powiedział Dworczyk.

Zaznaczył, że to są niezwykle ważne inicjatywy. - W Ochotniczych Strażach Pożarnych pełnią służbę zarówno zwolennicy prawicy, lewicy, osoby niezaangażowanie politycznie. To jest niezwykła forma aktywności społecznej, obywatelskiej, którą trzeba wspierać - przekonywał polityk.
 

źródło: TVP Info

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu