Copy LinkXFacebookShare

Peugeot wjechał w przyczepę rolniczą

Jedna osoba została przetransportowana do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Bogucice Drugie pod Pińczowem (woj. świętokrzyskie). Samochód osobowy uderzył w rolniczą przyczepę.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp ratownictwa technicznego z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz tamtejszą jednostkę ochotniczej straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Peugeot uderzył w przyczepę ciągnika rolniczego marki Zetor. Kierująca "osobówką" została zabrana przez karetkę do szpitala.

– Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. Po zakończeniu działań pojazdy usunięto w bezpieczne miejsce oraz przywrócono ruch komunikacyjny na drodze wojewódzkiej nr 767 – podaje kpt. Mateusz Tarka z Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie.

Na miejscu była też miejscowa policja, która wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Z kolei stróże prawa z Lidzbarka Warmińskiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w jednym gospodarstw na terenie tego powiatu. Wstępnie ustalono, że kierujący dostawczym fiatem po rozładowaniu węgla chciał na wstecznym biegu wyjechać z posesji.

34-latek prawdopodobnie nie zauważył stojącego za samochodem 70-latka i na niego najechał. Mężczyzna z urazem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!