Oszczędności pójdą na lokalne drogi. W puli są miliony złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-07-2017,13:30 Aktualizacja: 06-07-2017,13:48
A A A

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie przekazał oszczędności uzyskane z przetargów na modernizację dróg w regionie. W puli są ponad dwa miliony złotych, które w znacznej części pokryją realizację zadań w gminach Piszczac i Adamów oraz w powiecie ryckim.

Największe dofinansowanie - ponad milion złotych - otrzymały władze gminy Adamów. - Zostanie tam zmodernizowany ponad 3-kilometrowy odcinek drogi łączący Rachodoszcze z Feliksówką - mówi wójt Dariusz Szykuła w rozmowie z Polskim Radiem Lublin.

Program Budowy Dróg Krajowych, budowa dróg, drogi, ministerstwo infrastruktury, rada ministrów

Na drogi pójdą miliardy złotych więcej niż planowano

Rząd zaakceptował wniosek resortu infrastruktury i zwiększyła o 28 mld zł limit finansowy na program budowy dróg. Limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) wzrósł z 107 do 135...

- Poprawi to dostępność komunikacyjną i bezpieczeństwo mieszkańców. Odcinek jest bardzo długi. Czasami takie drogi trzeba robić przez dwa lata, nam uda się to w tym roku - dodaje samorządowiec.

Umowy zostały podpisane w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej".

- Te trzy inwestycje to wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o infrastrukturę w regionie. Powiaty nie radzą sobie z zadaniami bowiem nie mają prawie w ogóle środków własnych w stosunku do potrzeb. A te są liczone w miliardach złotych. Program stanowi pomoc, ale nie jest ona na tyle duża, żeby można było zmodernizować większość dróg. Stąd też znaczna część z nich jest wciąż w opłakanym stanie - ubolewa Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Program zakłada realizację zadań jeszcze w tym roku. Inwestycje na Lubelszczyźnie finansowane z budżetu państwa obejmują 56 km dróg gminnych i 110 kilometrów powiatowych.

źródło: Polskie Radio Lublin
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement