Organizacje rolnicze gościły u premiera

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-01-2023,9:20 Aktualizacja: 11-01-2023,9:24
A A A

Premier Matusz Morawiecki i Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa spotkali się z związkami zawodowymi rolników. Dyskusja dotyczyła cen zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnego i wsparcia produkcji trzody chlewnej.

"Zakończyło się spotkanie @MorawieckiM oraz @Kowalczyk_H. ze zw. rolniczymi m. in. NSZZ RI "Solidarność". Dyskusja o cenach zbóż i nawozów, funduszu gwarancyjnym, wsparciu produkcji trzody chlewnej oraz z innych kwestiach rolnych. Ustalenia przełożą się na programy i przepisy" - poinformowała Kancelaria Premiera RP na Twitterze.

Pszenica techniczna z Ukrainy, zboże paszowe, Lech Sprawka, Państwowa Inspekcja Handlowa, inspekcja sanitarna

Zboże techniczne sprzedano jako pasze. Jest zawiadomienie do prokuratury

Lech Sprawka, wojewoda lubelski poinformował, że inspekcja sanitarna zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z importem zboża technicznego z Ukrainy, które następnie zostało sprzedane jako pasza dla zwierząt....

"Bieżące sprawy ważne dla polskich rolników były omawiane podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z przedstawicielami NSZZ RI „Solidarność”, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych, Związku Zawodowego Rolników Ojczyzna, Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona i Związku Zawodowego Korona" - czytamy z kolei w komunikacie resortu rolnictwa.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmowa dotyczyła m.in. sytuacji na rynku zbóż. Wicepremier Kowalczyk podkreślił, że zboże z Ukrainy jest ewidencjonowane i kontrolowane. Obecnie nie ma już takiej kategorii jak zboże techniczne.

Rozmowa dotyczyła także opłacalności produkcji rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniami wspierającym rolnictwo i szczególnie potrzebujące sektory.

Zapewnił, że na przekazane przez rolników postulaty zostanie udzielona pisemna odpowiedź.
 

Poleć
Udostępnij