Ogromny pożar gospodarstwa. W akcji ponad 60 strażaków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2017,16:40 Aktualizacja: 25-10-2017,10:31
A A A

W miejscowości Kaczory (gmina Wiśniew) w województwie mazowieckim strażacy przez wiele godzin walczyli z rozległym pożarem. Do zdarzenia doszło w nocy 23 października (zgłoszenie wpłynęło o godz. 1.17).

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie informuje, że pożar objął stodołę o wielkości 10x30m oraz dwa budynki gospodarcze (10x6 i 8x6m).

Na miejscu z ogniem walczyło ponad 60 strażaków.

pożar,podlaskie,świnie,trzoda chlewna,słoma,policja,straż pożarna

Dramatyczny pożar oboro-stodoły. Spłonęło ponad 50 świń

Miniona noc była bardzo pracowita dla strażaków z powiatu wysokomazowieckiego (woj. podlaskie). W miejscowości Jabłoń-Jankowice koło Wysokiego Mazowieckiego spłonęła potężna oboro-stodoła. Pierwsze informacje o pożarze dotarły do...
Jak podają strażacy, na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną pojawienia się ognia.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski, oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP poinformował, że w pożarze nikt nie ucierpiał (także żadne ze zwierząt). Straty materialne są szacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Dzięki sprawnej akcji, która zakończyła się ok. godz. 6 rano, udało się obronić przed ogniem dom jednorodzinny i kolejny budynek gospodarczy - podkreśla Kierzkowski. - W spalonych budynkach gospodarczych zgromadzona była między innymi słoma, siano i zboża - dodaje.

W akcji uczestniczyli strażacy z OSP i PSP z terenu powiatu siedleckiego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj