Obywatel Izraela z zarzutem znieważenia polskiej flagi podczas protestu rolników. Chce dobrowolnie poddać się karze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
22-02-2024,17:25 Aktualizacja: 22-02-2024,17:26
A A A

Zarzut znieważenia polskiej flagi usłyszał w prokuraturze 39-letni obywatel Izraela, który zerwał polską flagę z ciągnika podczas protestu rolników przed przejściem granicznym w Hrebennem (Lubelskie). Podejrzany przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Z ustaleń śledztwa wynika, że we wtorek przed blokadą na przejściu granicznym w Hrebennem zatrzymał się bus zmierzający ze Lwowa do Warszawy, którego pasażerem był 39-letni obywatel Izraela. Mężczyzna wysiadł z pojazdu, zerwał flagę znajdującą się na ciągniku rolniczym jednego z protestujących i rzucił na ziemię na pobliską skarpę przy drodze.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Anna Rębacz poinformowała w czwartek PAP, że mężczyzna usłyszał zarzut publicznego znieważenia flagi polskiej.

protest rolników, skandal, obywatel izraela, flaga polski

SKANDAL! Obywatel Izraela z busa z Ukrainy zerwał polską flagę z ciągnika i wyrzucił do rowu. Został zatrzymany przez policję

Policja zatrzymała 39-letniego obywatela Izraela, który zerwał polską flagę z ciągnika podczas protestu rolników przed przejściem granicznym w Hrebennem. Dziś ma usłyszeć zarzuty – podała w środę mł. asp. Małgorzata...

"Przyznał się do zarzucanego mu czynu i tłumaczył, że bardzo żałuje zaistniałej sytuacji. Wyjaśniał, że było to impulsywne działanie i nie żywi żadnych negatywnych emocji do Polaków. Swoje agresywne zachowanie tłumaczył długim oczekiwaniem na granicy i obawą spóźnienia się na planowany samolot z Warszawy" – przekazała rzeczniczka.

Podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Chodzi o pozbawienie wolności w zawieszeniu, grzywnę i podanie wyroku do wiadomości publicznej. Ostateczną decyzję podejmie w tej sprawie sąd na posiedzeniu. Prokurator nie wnioskował o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Na wszystkich przejściach drogowych z Ukrainą w województwie lubelskim trwają protesty rolników, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu unijnego Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu