O bezpieczeństwie na wsi. Kurs online dla dzieci

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2019,7:10 Aktualizacja: 12-06-2019,7:26
A A A

"Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" - tak nazywa się kurs e-learningowy dla dzieci, przygotowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Kurs (dostępny tutaj) w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na ich teranie.

wypadek, śmierć dziecka, gmina Ostrówek, lubelskie, prokurator

Chłopiec zginął rozszarpany przez maszynę do mieszania paszy

Dramatyczny wypadek w gminie Ostrówek (pow. lubartowski, woj. lubelskie). Sześcioletni chłopiec został dosłownie rozszarpany przez maszynę do mieszania paszy. Do wypadku doszło w poniedziałek, 1 października wieczorem, w jednym...

"Podzielony jest na trzy części: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta i Siedlisko, a każda z nich zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim. Na zakończenie zapraszamy do rozwiązania testu końcowego, po którym można wydrukować certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia" - zachęca w komunikacie KRUS.

O tym, że rozwiązywanie tego zestawu quizów i zagadek będzie dobrą zabawą, przekonuje też prezes KRUS Aleksandra Hadzik w tradycyjnym, przedwakacyjnym liście do dzieci i rodziców.

I apeluje, by zapewnić najmłodszym właściwą opiekę oraz przygotować im miejsca do wypoczynku i zabawy z dala od części produkcyjnej gospodarstwa.

"Wasze dzieci najczęściej spędzają czas wolny od nauki w miejscu zamieszkania, a więc w pobliżu pracujących maszyn i urządzeń rolniczych, zwierząt hodowlanych i domowych, nawozów, paliw i innych substancji chemicznych stosowanych w procesie produkcji rolnej, w pobliżu dróg publicznych, zbiorników wodnych i obszarów leśnych. Dzieci często nie są świadome zagrożeń, które występują w środowisku pracy rolniczej. Pozostawione bez właściwej opieki osób dorosłych, stają się ofiarami wielu tragicznych w skutkach wypadków" - czytamy w liście.

Poleć
Udostępnij