Nowy poseł w Sejmie. Łukasz Mejza złożył ślubowanie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2021,11:05 Aktualizacja: 16-03-2021,17:09
A A A

Na początku rozpoczętego we wtorek rano posiedzenia Sejmu ślubowanie poselskie złożył Łukasz Mejza, który objął mandat po zmarłej posłance PSL Jolancie Fedak.

Jak zadeklarował jeszcze przed ślubowaniem, Mejza będzie posłem niezależnym.

Mejza był dotąd radnym sejmiku województwa lubuskiego, przewodniczącym klubu Bezpartyjnych Samorządowców. W wyborach do Sejmu w 2019 r. startował z list PSL i spośród kandydatów na lubuskiej liście uzyskał drugi wynik (10 490 głosów) po Jolancie Fedak.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, sejmowa komisja rolnictwa, robert telus

PiS rakiem wycofuje się z "piątki dla zwierząt". Co dalej z nowelizacją?

- Na temat "piątki dla zwierząt" nie rozmawiamy. Ta sprawa jest już zamknięta. I mówię to jako przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - powiedział w piątek, 12 marca na antenie RMF FM poseł PiS Robert Telus. W ten...
Według przepisów, mandatu radnego województwa nie można łączyć z mandatem posła.

Jolanta Fedak zmarła 31 grudnia 2020 roku w wieku 60 lat. Była posłanką obecnej kadencji wybraną z listy PSL. W rządzie Donalda Tuska była minister pracy i polityki społecznej (w latach 2007-11).

Według przepisów, mandat po zmarłym pośle obejmuje kandydat z kolejnym wynikiem na tej samej liście z wyborów do Sejmu.

Mejza mówił wcześniej PAP, że idzie się "bić o województwo lubuskie w Warszawie jako poseł na Sejm RP". - Czas wprowadzić trochę świeżości, nowej jakości w polskim parlamencie - dodał.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj