Nie chcą kurzej fermy. Będą blokować krajową "7"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-09-2016,11:50 Aktualizacja: 02-09-2016,12:19
A A A

Utrudnień w ruchu mogą spodziewać się w piątek po południu kierowcy na DK nr 7 w okolicach Mławy (woj. mazowieckie). W godz. 14-17 w dwóch miejscach mieszkańcy protestować będą przeciwko rozbudowie miejscowej fermy drobiu. Policja wyznaczyła objazdy.

Uczestnicy demonstracji będą przechodzić przez przejścia dla pieszych, usytuowane krajowej "siódemce" w Uniszkach Zawadzkich oraz w Wiśniewie, w pobliżu budynku Urzędu Gminy.

asf, dziki, ognisko asf, świnie domowe

ASF. Producenci świń protestowali w Białymstoku

Kilkudziesięciu rolników z woj. podlaskiego, ale także lubelskiego i mazowieckiego protestowało 30 sierpnia przed podlaskim urzędem wojewódzkim w Białymstoku. Swoją pikietą chcieli zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację...

Jak poinformowała asp. Anna Pawłowska, oficer dyżurna Komendy Powiatowej Policji w Mławie demonstrujący deklarują, że co jakiś czas będą przepuszczać pojazdy. - Można się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu. Dlatego apelujemy do kierowców o omijanie w godzinach demonstracji tego odcinka krajowej "7" dodała rzeczniczka.

Podkreśliła, że nad porządkiem i bezpieczeństwem oraz udrażnianiem ruchu czuwać będą patrole policji.

Zaplanowane zostały także objazdy w miejscowości Wiśniewo przez Modłę, Mławę ulicami Sienkiewicza, Warszawską i dalej drogą krajową nr 7. W Uniszkach Zawadzkich objazd poprowadzony zostanie w kierunku Windyk przez Uniszki Cegielnia.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu