Nastolatkowie jechali ciągnikami. "Pilotował" ich nietrzeźwy 39-latek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-08-2025,9:40 Aktualizacja: 12-08-2025,9:50
A A A

Zatrzymany do kontroli przez dzielnicowego nietrzeźwy kierowca volkswagena „pilotował” jadące za nim dwa ciągniki rolnicze, którymi kierowali nieletni bez uprawnień.

Podczas służby na terenie gminy Stare Juchy (pow. ełcki, woj. warmińsko-mazurskie) tamtejszy dzielnicowy zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

„Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca swoim autem ‘pilotował’ dwa ciągniki rolnicze, którymi jechali nieletni. Nastolatkowie nie posiadali wymaganych uprawnień. Dodatkowo okazało się, że jeden z ciągników nie miał aktualnych badań technicznych, a drugi w ogólnie nie był zarejestrowany” – brzmi relacja Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

39-letni mieszkaniec powiatu ełckiego odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast w związku z udziałem w zdarzeniu osób nieletnich, o sprawie został poinformowany sąd rodzinny.

Poleć
Udostępnij