Najbezpieczniejsze gospodarstwo jest na Warmii i Mazurach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2021,8:05 Aktualizacja: 30-09-2021,8:07
A A A

XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne wygrało gospodarstwo Małgorzaty i Marka Borkowskich z województwa warmińsko-mazurskiego.

W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyła się gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu. W wydarzeniu uczestniczył Grzegorz Puda, minister rolnictwa i Aleksandra Handzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

prawo, rolnictwo, ustawa o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników

Rolnik bezpieczny w KRUS. Szykują ważną zmianę przepisów

Rolnik podlegający ubezpieczeniu społecznemu w pełnym zakresie, który zostanie objęty innym ubezpieczeniem z tytułu np. pełnienia czynnej służby wojskowej, "nie wypadnie" już z ubezpieczenia społecznego rolników - przewiduje...

Podczas uroczystości 16 laureatów wojewódzkich konkursu otrzymało z rąk organizatorów i fundatorów nagrody. Główna z nich - ciągnik rolniczy - ufundowana przez szefa przypadła Małgorzacie i Markowi Borkowskim z województwa warmińsko-mazurskiego – właścicielom najbezpieczniejszego gospodarstwa w kraju w 2021 r.

- Z wielką radością uczestniczę w uroczystym finale XVIII Konkursu KRUS Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jak wiemy, zawód rolnika to jeden z najbardziej niebezpiecznych na świecie i dlatego tak ważne jest zapobieganie wszelkim zagrożeniom pracy w gospodarstwie. Służy temu wiele inicjatyw podejmowanych przez ministerstwo rolnictwa i Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, z uwagi na swoją kilkunastoletnią tradycję oraz ogólnokrajowy zasięg, ma w tych działaniach szczególną rolę - powiedział szef resortu.

Hadzik podziękowała uczestnikom konkursu za poddanie się profesjonalnej ocenie komisji konkursowych oraz za efektywne i nierzadko nowatorskie wdrażanie zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach, a także za wysiłek włożony w przygotowanie gospodarstw do udziału w konkursie.

grzegorz puda, sejm, wotum nieufności

Minister zapewnia. Polska wieś będzie nowoczesna i bezpieczna

Polska wieś będzie nowoczesna, będzie bezpieczna, ale jednocześnie pozostanie bastionem wartości, takich jak tradycja, kultura, rodzina, wiara i patriotyzm - mówił w czwartek w Sejmie minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Sejm...

- Z ogromną satysfakcją obserwuję wśród mieszkańców obszarów wiejskich rosnącą świadomość potrzeby przestrzegania zasad bezpieczeństwa w rolniczej pracy. Rolnicy wiedzą, że o bezpieczeństwo można i trzeba zadbać samemu, a efekty takich działań przynoszą wymierne rezultaty w zwiększaniu komfortu oraz bezpieczeństwa pracy na roli - mówiła szefowa KRUS.

Podziękowała też m.in. prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za sprawowanie patronatu honorowego nad konkursem w roku 30-lecia powołania Kasy.

W XVIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne udział wzięło 906 gospodarstw indywidualnych. We wszystkich dotychczasowych edycjach uczestniczyło ponad 21 tys. gospodarstw.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych KRUS, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement