Myśliwi ujęli kłusowników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-06-2022,9:45 Aktualizacja: 29-06-2022,9:49
A A A

Dwóch kłusowników ujętych przez myśliwych z Koła Łowieckiego "Orzeł" w Osieku przejęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach (pow. oświęcimski, woj. małopolskie).

Mężczyźni zostali ujęci w jednym z kompleksów leśnych w Bielanach podczas nielegalnego polowania na dzikie zwierzęta.  

siatka, kłusownicy

Nielegalne połowy węgorza. Kłusownik wpadł na gorącym uczynku

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku przez dzielnicowego, który w czasie wolnym od służby wykonywał prace społeczne wspólnie ze strażnikami rybackimi. Dzielnicowy z Brodnicy (woj....

"Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że podejrzanymi o kłusownictwo są 31- i 35-letni mieszkańcy powiatu bielskiego. Przy mężczyznach policjanci zabezpieczyli strzelbę pneumatyczną na śrut, z celownikiem optycznym. Została zabezpieczona do badań przez biegłego z zakresu broni i amunicji, który wykaże, czy na jej posiadanie wymagane jest zezwolenie (w przypadku ‘wiatrówek’ uwarunkowane jest parametrami technicznymi)" - podaje w komunikacie Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

W oplu vivaro, którym sprawcy przyjechali mundurowi natrafili na martwego zająca z ranami postrzałowymi. Okazało się ponadto, że 35-latek, który kierował autem od lutego posiada zakaz pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Obaj zatrzymani trafili do kęckiego komisariatu.

"Za naruszenie prawa łowieckiego w zakresie zasad wykonywania polowania mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latkowi grozi również kara 5 lat pozbawienia wolności za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, a w przypadku stwierdzenia, że posiadał broń bez zezwolenia, będzie grozić mu kara do 8 lat pozbawienia wolności" - podsumowuje krakowska KWP.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj