Copy LinkXFacebookShare

Myśliwi pojawili się na sianokosach

30 myśliwych z okręgu białostockiego (woj. podlaskie) zaangażowało się w akcję ochrony zwierząt w czasie sianokosów, przeprowadzoną pod hasłem "Łowiectwo czynną formą ochrony przyrody".

Jak podaje Polski Związek Łowiecki, w rozmowach z rolnikami zwracano uwagę na sposób koszenia bezpieczny dla bytującej w wysokiej trawie zwierzyny. Chodzi tu głównie o małe sarny i gniazdujące ptaki.

Jednocześnie myśliwi zapraszali farmerów do stałej współpracy i zgłaszania planowanego koszenia łąk. Zapewniali, że są w stanie w stanie przyjechać i tuż przed koszeniem sprawdzić teren przy pomocy drona, kamer termowizyjnych i wyszkolonych psów

Tak właśnie było podczas zorganizowanej akcji. W wyniku przeszukania wskazanych do wykoszenia łąk zlokalizowano i zabezpieczono dwa gniazda bażantów.

W tych działaniach uczestniczyły: Koło Łowieckie "Ryś" Białystok, KŁ "Głuszec" Białystok, KŁ "Tur" Białystok, KŁ "Leśnik" Białystok, KŁ "Słonka" Katrynka, KŁ "Dzik" Tykocin, KŁ "Sokół" Supraśl, KŁ "Boruta" Białystok, KŁ "Orzeł" Białystok, KŁ "Mały Orlik" Juchnowiec, KŁ "Las" Białystok, Państwowa Straż Łowiecka oraz Służba Leśna.

"Zachęcamy całą społeczność myśliwych, żeby inicjatywa z Podlasia "Łowiectwo czynną formą ochrony przyrody" stała się akcją ogólnopolską" – zaapelował PZŁ.

 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!