Myśliwi kontra ASF. Będą mieć własny plan walki z chorobą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2020,8:00 Aktualizacja: 03-03-2020,8:04
A A A

Polski Związek Łowiecki pracuje nad wewnętrzną strategią dotyczącą zwalczania wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Odbędą się między innymi szkolenia dla myśliwych.
 
PZŁ opracowuje własny plan walki z chorobą niejako obok udziału w rządowej strategii zwalczania wirusa. Jak informuje, jednym z kluczowych elementów strategii będzie wprowadzenie zespołów interdyscyplinarnych w każdym zarządzie okręgowym.

wypadek na polowaniu, odstrzał dzików, gmina Gidle, Sąd Rejonowy w Radomsku

Myśliwy usłyszał wyrok. Zastrzelił człowieka, bo myślał, że to dzik

Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, kara grzywny, zapłata odszkodowania dla rodziny ofiary. Taką karę zasądził Sąd Rejonowy w Radomsku w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło podczas polowania w gminie Gidle. Wypadek...

Te mają na bieżąco reagować na wszelkie wydarzenia związane z występowaniem afrykańskiego pomoru świń.

"Strategia kładzie nacisk na informację wewnętrzną (czyt. do każdego myśliwego) nt. wirusa, stąd na naszej stronie internetowej już powstała zakładka ASF, która wkrótce zostanie wzbogacona o ulotkę i film dotyczące zasad bioasekurcji" - podaje w komunikacie PZŁ.

Zapowiedziano w nim szereg szkoleń w celu podnoszenie kwalifikacji i kompetencji myśliwych, działania kół łowieckich i zarządów okręgowych.

"Wprowadzimy schemat współpracy kół łowieckich z takimi instytucjami, jak powiatowe inspekcje weterynaryjne, policja, straż graniczna, doraźne zespoły zadaniowe itp. Wdrożymy też standardy działań związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF" - zapewnia związek.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!