Mobilny "cepeen" zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-02-2018,11:00 Aktualizacja: 06-02-2018,11:15
A A A

Kolejną w ostatnich miesiącach niby-stację benzynową wykryła Krajowa Administracja Skarbowa. Tym razem jej mobilną wersję zatrzymali funkcjonariusze ze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach.

Mundurowi wytypowali do sprawdzenia samochód dostawczy marki IVECO, a podczas kontroli ujawnili olej napędowy, który jest towarem niebezpiecznym, łatwopalnym i nie może być przewożony w zbiornikach typu "mauser". W sumie zabezpieczono trzy pojemniki zawierające 3000 litrów tego paliwa.

stacja paliw, nielegalna stacja paliw, olej opałowy, Łódź, olej opałowy

Stacja paliw była schowana w szopie

Nie ma już praktycznie tygodnia, aby policjanci czy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej gdzieś w Polsce nie zlikwidowali nielegalnej stacji paliw. Okazuje się, że podobnych "przedsięwzięć" w całym kraju funkcjonuje naprawdę...

W aucie znaleziono ponadto pompę do jego przepompowywania oraz nalewaki (tzw. pistolety) z licznikami. "Olej był niewiadomego pochodzenia i przeznaczenia oraz przewożony pojazdem do tego nieprzystosowanym. Towar zabezpieczono i sporządzono stosowną dokumentację. Przesłuchano dwóch mężczyzn w wieku około 20 i 40 lat. Sprawa jest w toku" - podaje KAS.

Warto dodać, że ze względu na zapotrzebowanie na olej napędowy, nierzadko jest on oferowany rolnikom przez różne podmioty, także z bezpośrednim dowozem. Dlatego ważne jest dokładne sprawdzanie sprzedawcy oraz pochodzenie paliwa.

Kupowanie z niewiadomych źródeł może się zakończyć kosztownymi awariami maszyn rolniczych (gdy olej jest złej jakości) albo nawet odpowiedzialnością karną (jeżeli proceder wyjdzie na jaw), w tym finansową (np. w kwestii zwrotu niezapłaconego od lewego paliwa podatku VAT).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement