Młody rolnik zginął podczas naprawy kosiarki rotacyjnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2019,12:05 Aktualizacja: 18-10-2019,10:02
A A A

Śmierć na miejscu poniósł 35-letni mężczyzna, który na jednej z posesji w Woli Wierzbowskiej (pow. ciechanowski, woj. mazowieckie) dokonywał napraw przy ciągniku rolniczym z przypiętą kosiarką rotacyjną.

Do tragicznego zdarzenia doszło 14 października. Na miejscu pracowały służby ratunkowe: policja, strażacy i ratownicy medyczni ze stacji pogotowia ratunkowego.

- Mieszkaniec gminy Opinogóra Górna na własnej posesji podczas naprawy maszyny rolniczej został przez nią przygnieciony. Niestety, pomimo podjętych działań ratowniczych, nie udało się uratować życia mężczyzny - poinformowała portal Ciechanowinaczej.pl kom. Jolanta Bym z tamtejszej komendy policji.

śmierć w chłodni, mazowieckie, gmina Warka, jabła

Tajemnicza śmierć w chłodni z jabłkami

Policjanci z Grójca na Mazowszu wyjaśniają okoliczności tragedii w miejscowości Konary (gmina Warka). 63-letnia kobieta został znaleziona martwa w chłodni z jabłkami. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 3 grudnia ok. godz. 22. Kobieta weszła...

Natomiast jak relacjonowali strażacy, w chwili ich przyjazdu nieprzytomny 35-latek z rozległymi obrażeniami klatki piersiowej był zakleszczony w tylnej części ciągnika rolniczego, do którego przypięta była kosiarka rotacyjna.

"Mężczyzna znajdował się pomiędzy wałem przekaźnika mocy a cięgnem. Jeszcze przed przybyciem ratowników postronne osoby podniosły kosiarkę, używając do tego podnośnika" - opisuje portal.

Ostatecznie udało się wspólnymi siłami wyciągnąć poszkodowanego z potrzasku i przekazać medykom. Jednak lekarz mógł już tylko stwierdzić zgon.

Policja bada przyczyny i okoliczność tragicznego zdarzenia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj