Ministrowie wśród absolwentów na jubileuszu wydziału

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-09-2019,14:30 Aktualizacja: 25-09-2019,14:37
A A A

Pradawne ziarna, plazma niskotemperaturowa czy nowe odmiany chryzantem to niektóre projekty, które powstały na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, który obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

Uroczysta gala rozpocznie się 28 września o godz. 11 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W obchodach wezmą udział przedstawiciele władz miasta, województwa, władze uniwersytetu oraz dziekani wydziałów rolnictwa z uczelni z całej Polski.

Naukowcy mówią wprost, że należy ograniczyć produkcję zwierzęcą

By skutecznie walczyć z globalnym ociepleniem, musimy zmienić sposób użytkowania obszarów lądowych oraz produkcję żywności, a także przekonać się do diety wegetariańskiej - głosi nowy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu...

Absolwentów reprezentować będą Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa oraz wiceminister Ryszard Zarudzki. Goście będą mogli wziąć udział w spotkaniach organizowanych w katedrach. Obchody zakończy Bal Absolwenta.

Pierwsza inauguracja roku akademickiego w bydgoskiej filii Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu, która później stała się Wydziałem Rolnictwa i Biotechnologii UTP odbyła się 7 października 1969 roku. Ślubowanie złożyło wówczas 105 studentów. Po 4 latach 36 z nich zostało inżynierami, a 41 w następnym roku magistrami inżynierami. Byli to pierwsi absolwenci wydziału.

O randze i renomie wydziału świadczą przede wszystkim absolwenci, ich wiedza, umiejętności i kompetencje, osiągnięcia oraz pozycja zawodowa i społeczna. Przez 50 lat ukończyło go 10 853 osób, które pracują w wielu dziedzinach gospodarki i administracji - rządowej, samorządowej, szkolnictwie i nauce.

To także dzięki nim region kujawsko-pomorski przoduje w produkcji rolniczej, a wydział ma wysoką pozycję w dziedzinie nauk rolniczych i przyrodniczo-środowiskowych.  Jest również ważnym ośrodkiem naukowym oraz akademickim kształcenia zawodowego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement