Ministerstwo tworzy bazę zaczipowanych zwierząt

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2020,13:45 Aktualizacja: 16-09-2020,13:48
A A A

W resorcie rolnictwa podpisano list intencyjny o utworzeniu centralnej bazy ewidencyjnej o każdym zaczipowanym zwierzęciu. W pierwszej kolejności będzie dotyczył psów oraz kotów i ma przeciwdziałać ich bezdomności.

- Powszechne czipowanie zwierząt i zapewnienie ich identyfikacji to kolejny krok w kierunku poprawy warunków utrzymywania zwierząt i zwalczania ich bezdomności. Cieszy mnie nawiązanie współpracy pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami i chęć kontynuacji wspólnych działań - podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.

ustawa o ochronie zwierząt, zwierzęta futerkowe, ubój rytualny, jan krzysztof ardanowski

Minister oświadcza i ubolewa. Kto przekazał mediom list do polityków?

Jan Krzysztof Ardanowski oświadczył, że w związku z pracami nad projektem dotyczącym ochrony zwierząt przekazał kierownictwu PiS i parlamentarzystom uwagi jako minister rolnictwa. Był to głos w debacie wewnętrznej i ubolewa, że został przekazany...

Na początku centralny rejestr zwierząt oznakowanych będzie dotyczył oczipowanych psów i kotów, ale w razie potrzeby będzie mógł zostać rozszerzony o inne gatunki zwierząt.

Dokument przewiduje, że rejestr będzie prowadzony z wykorzystaniem infrastruktury Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Sposoby finansowania tego działania zostaną opracowane w odrębnej regulacji prawnej - poinformowało ministerstwo.

List intencyjny w tej sprawie podpisali: minister Ardanowski i Jacek Łukaszewicz, prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w obecności Wojciecha Alberta Kurkowskiego, pełnomocnika ministra ds. Ochrony Zwierząt oraz Bogdana Konopki, głównego lekarza weterynarii.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement