Ministerstwa połączą siły w walce z suszą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Daria Porycka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2020,14:25 Aktualizacja: 18-05-2020,21:08
A A A

- Wszystkie działania przeciwko suszy, które są realizowane w poszczególnych resortach, wkrótce będą bardzo ściśle koordynowane w jednym planie - zapowiedział Michał Woś, minister środowiska.

Polityk zapytany w Polskim Radiu 24, jak rząd będzie przeciwdziałał konsekwencjom suszy, przyznał, że początek roku był bardzo niepokojący.

susza rolnicza, szacowanie strat w rolnictwie, pomoc suszowa, straty z powodu suszy, adam bodnar

Rzecznik praw obywatelskich pyta ministra o pomoc suszową

Rolnicy skarżą się na przewlekłość rozpatrywania wniosków o wypłatę pomocy suszowej za rok 2019 - zauważył Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich (RPO). O wyjaśnienia poprosił ministra rolnictwa. Rzecznik zwraca uwagę, że według informacji...

- Potem bardzo ciepła, piękna pogoda w marcu, kwietniu, ale niestety też bez opadów. Teraz, na przełomie kwietnia i maja, sytuacja trochę się poprawia (...), ale niezależnie od tego, jak potoczy się dalej pogoda, wiemy, że pewne cieplejsze lata są. Deszcze stają się nie ciągłe tylko gwałtowne. To zmienia konieczność podejścia nas wszystkich do kwestii wody - zwrócił uwagę.

W ocenie szefa MŚ, bardzo dobra była decyzja prezydenta Andrzeja Dudy, który 22 kwietnia zorganizował wideokonferencję z udziałem ministrów czterech resortów. Jak zaznaczył bowiem potrzeba skoordynowanych działań.

Wiodące było Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które miało program "Stop suszy".

- Wszystkie rzeczy, które w naszych resortach są realizowane, wkrótce będą w jednym konkretnym planie bardzo ściśle koordynowane. Kończymy z Polską resortową - powiedział Woś.

Według niego, bliska współpraca przynosi lepsze efekty. - Kluczowe dla rolnictwa momenty, ale także dla mnie z perspektywy ministra środowiska jest to, co się dzieje w maju. Będziemy, oczywiście, przyglądać się, co dalej, żeby reagować programami szybkimi, ale też podejmujemy wielkie, długofalowe inwestycje, zaplanowane na najbliższe 10 lat - stwierdził na koniec minister środowiska.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu