Minister rolnictwa złożył życzenia uczniom i nauczycielom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-06-2019,19:25 Aktualizacja: 19-06-2019,20:25
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski w specjalnym liście na zakończenie roku szkolnego podziękował wszystkim pracującym w szkołach nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Uczniom życzył bezpiecznych wakacji.

Szkoły rolnicze prowadzone i nadzorowane przez ministra rolnictwa znajdują się w całym kraju (obecnie jest ich ponad 50).

Placówki te mogą kształcić w zawodach określonych stosownym rozporządzeniem w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

program dla szkół, owoce i warzywa w szkole, mleko, zdrowe nawyki żywieniowe, kowr

Setki milionów złotych pójdą na zdrową żywność w szkołach

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości środków z budżetów polskiego i unijnego w ramach finansowania programu żywnościowego dla szkół w roku szkolnym 2019/2020.   Jak wynika z przedstawionego...
Poniżej prezentujemy tekst całego listu ministra.

"Czerwcowe pożegnania w szkołach nie wzbudzają ani smutku, ani żalu, zapowiadają bowiem wypoczynek, wytchnienie od nauki, od wytężonej pracy. Nim jednak wszyscy zachłyśniemy się atmosferą wakacji, warto pokusić się o refleksję nad mijającym rokiem szkolnym.

Dziękuję Państwu Dyrektorom, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom oświaty za odpowiedzialną i sumienną pracę, której efekty składają się na wysoką jakość oświaty rolniczej w Polsce. Jestem wdzięczny za zaangażowanie w realizację zadań oraz za innowacyjne i twórcze wykorzystywanie możliwości służących dobru polskiej edukacji rolniczej. Życzę powodzenia nauczycielom, którzy w czasie wakacji poddadzą swój dorobek zawodowy pod ocenę komisji kwalifikacyjnych i egzaminacyjnych w celu uzyskania wyższego stopnia awansu zawodowego.

Drodzy Uczniowie, podziwiam entuzjazm i ciekawość świata, które stanowią siłę napędową każdego młodego pokolenia. Sukcesy odniesione w licznych olimpiadach wiedzy i umiejętności oraz wyniki osiągnięte na świadectwach upewniają mnie, że rozumiecie, iż przyszłość zależy od tego, w jaki sposób wykorzystacie szanse, które stwarza szkoła. Gratuluję zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Zespół Szkół Rolniczych w Piotrowicach, piotrowice, lublin, sąd w kraśniku,  mecenas Piotr Janas

Nauczyciele z rolniczej szkoły pozwali absolwentkę. Niebawem wyrok

We wrześniu ma zapaść wyrok w sprawie absolwentki Zespołu Szkół Rolniczych w Piotrowicach pod Lublinem. Do sądu za pomówienia pozwali ją nauczyciele oraz dyrekcja placówki. Nad tematem pochylają się dziennikarze "Kuriera...

Doceniam trud współpracy pomiędzy nauczycielami a rodzicami. Składam Państwu podziękowania za wsparcie, za ofiarowanie własnego czasu, rady i pomocy. Jestem przekonany, że różnorodność form współdziałania przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku szkół rolniczych w środowiskach lokalnych.

Szanowni Państwo, zarówno w czasie wakacyjnego wypoczynku, jak i wakacyjnej pracy dbajcie, proszę, o bezpieczeństwo swoje oraz osób Wam towarzyszących. Niech nadchodzące dwa miesiące obfitują w ciekawe sposoby na zregenerowanie sił i udany wypoczynek, co przełoży się na siły do sprostania wyzwaniom, jakie pojawią się w kolejnym roku szkolnym".

List ministra można zobaczyć tutaj.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement