Minister nie chce mówić o rekonstrukcji rządu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-09-2020,14:25 Aktualizacja: 28-09-2020,14:30
A A A

- Rolnictwo ma wielu ludzi, którzy się na nim znają - powiedział minister Jan Krzysztof Ardanowski, pytany o polityczną przyszłość. Nie chciał szerzej odnosić się do kwestii spodziewanej rekonstrukcji rządu.

Podczas konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich Ardanowski został zapytany, czy pozostanie szefem resortu rolnictwa m.in. po tym, jak głosował przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.

ustawa o ochronie zwierząt, zwierzęta futerkowe, ubój rytualny, jan krzysztof ardanowski

PiS zdecydował w sprawie Ardanowskiego

Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS powiedział w środę późnym wieczorem, że decyzja w sprawie Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa została podjęta. Jaka jest powie jednak premier. - Nie chciałbym uprzedzać pana premiera...

- Dzisiaj na ten temat nie rozmawiamy; to jest pytanie, które jest mi stawiane od dawna. Mogę odpowiedzieć łacińską maksymą: Feci, quod potui, faciant meliora potentes (Zrobiłem, co mogłem, kto potrafi, niech zrobi lepiej) - dodał.

W poniedziałek w Poznaniu zorganizowano szczyt ministrów rolnictwa w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszonych zostało piętnaścioro posłów PiS, w tym minister Ardanowski.

To konsekwencja zagłosowania przez tych posłów przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego, który ma być dozwolony tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement