Minister i premier spotkali się z organizacjami rolniczymi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
02-09-2021,13:35 Aktualizacja: 02-09-2021,13:31
A A A

W odbywającym się w czwartek spotkaniu z rolnikami i organizacjami rolniczymi wziął udział premier Mateusz Morawiecki i szef MRiRW Grzegorz Puda - przekazało ministerstwo. Puda zaapelował do rolników o korzystanie z programu wsparcia dla hodowców trzody chlewnej.

Szef resortu rolnictwa przekazał w czwartek na Twitterze, że w spotkaniu z rolnikami i organizacjami rolniczymi w ministerstwie bierze także udział premier Mateusz Morawiecki. - Nie ma ważniejszej sprawy niż rolnictwo - mówił podczas spotkania Morawiecki.

Grzegorz Puda, Szymon Giżyński, Robert Telus, ministerstwo rolnictwa

Szykują się zmiany w rządzie. Puda straci stanowisko?

- We wrześniu bez wątpienia dojdzie do zmian w rządzie - zapowiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON. Wśród ministrów, którzy mają pożegnać się ze stanowiskiem wymieniany jest Grzegorz Puda. O roszadach w Radzie...
Jak wyjaśniono rozmowy dotyczą bieżącej sytuacji w rolnictwie i możliwości rozwiązywania trudności związanych z funkcjonowaniem branży rolno-spożywczej.

Ministerstwo rolnictwa przypomniało, że ogłoszony został program wsparcia dla hodowców utrzymujących trzodę chlewną szacowany na 200 mln zł. - Apeluję do rolników, aby korzystali z tych środków. Jest to odpowiedź na postulaty rolników i realizacja oczekiwań - mówił minister.

Puda ponadto przekazał na Twitterze, że na realizację form pomocy oraz wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku strat związanych z pandemią, chorobami zwierzą, klęskami żywiołowymi, upadłością pośredników zaplanowano blisko 1,75 mld zł. Dodał, że do tej pory wydano już ponad 640 mln zł, a do rozdysponowania pozostało ponad 1,1 mld zł.

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj