Miliardy złotych pójdą na gminne i powiatowe drogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2021,13:35 Aktualizacja: 12-04-2021,13:38
A A A

Rząd przeznaczył na następne kilka lat ponad 30 mld zł na fundusz dróg lokalnych. To pozwoli wielu gminom, które do tej pory były niedoinwestowane, tworzyć nowe rozwiązania komunikacyjne - zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

- Polskie drogi kiedyś nie były synonimem dobrych i bezpiecznych dróg, podobnie jak polska gospodarka. Dzisiaj stają się coraz bardziej komfortowe, bezpieczne i to jest dla mnie pierwszy i niezbędny warunek rozwoju gospodarczego - dodał szef rządu.

błoto na drodze, zanieczyszczone drogi, Leszek Loch, Damian Wroczyński, mandaty dla rolników

Nawet do 8 lat więzienia. Policja rozlicza za błoto z pól na drogach

Zanieczyszczenie drogi błotem z pola może ze zwykłego wykroczenia zamienić się w przestępstwo zagrożone kilkuletnią odsiadką w więzieniu. Z racji pierwszych prac polowych w tym roku i namokniętych gruntów temat stał się znowu aktualny....

Zadeklarował, że na rozwój dróg rząd przeznacza gigantyczne środki - np. ponad 30 mld zł na fundusz dróg lokalnych, gminnych, powiatowych, na następne kilka lat.

Według polityka pozwoli to wielu gminom, które do tej pory były niedoinwestowane, tworzyć nowe rozwiązania komunikacyjne.

- W ramach rządowego programu inwestycji lokalnych wydano już 13 mld zł - przypomniał Morawiecki i wskazał, że ważnym elementem budowy infrastruktury drogowej będzie też niedawno przyjęty przez rząd program "Bezpieczna Droga".

Celem rządu - powiedział - jest bezpieczeństwo, komfort dla mieszkańców i ochrona środowiska i te cele ogniskują się w takich właśnie inwestycjach.

- Na pewno nie będziemy szczędzili sił i środków, żeby powietrze było coraz lepsze, komfort poruszania się coraz wyższy, a cała infrastruktura drogowa, kolejowa, energetyczna, internetowa służyła przyciąganiu inwestorów - mówił premier.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement