Mężczyzna "zrobiony w konia". Zwierzę było tylko na zdjęciu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-01-2022,8:10 Aktualizacja: 24-01-2022,7:48
A A A

Mieszkaniec powiatu makowskiego (woj. mazowieckie) zapłacił zaliczkę na zakup konia. Stracił pieniądze i nie otrzymał zwierzaka. Policjanci ostrzegają przed oszustwami podczas internetowych zakupów.

Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim otrzymała zgłoszenie od 30-letniego mieszkańca powiatu o dokonanym na nim oszustwie. Jak poinformował, na jednym z portali internetowych zakupił konia rasy wielkopolskiej, za którego wpłacił 500 zł zaliczki.

koń w bloku, Chełm, Ochoża, kucyk

Koń w bloku. Interweniowali strażnicy

Strażnicy miejscy interweniowali w związku ze skargą na mieszkańca bloku, który miał utrzymywać w mieszkaniu konia. Na szczęście zwierzę nie było wielkich rozmiarów. Dyżurny Straży Miejskiej w Chełmie (woj. lubelskie) otrzymał...
- To miała być dobra okazja, jednak po wpłaceniu zaliczki sprzedający zerwał kontakt z kupującym i skasował ogłoszenie. Mężczyzna stracił pieniądze. To samo ogłoszenie znalazł później na innym portalu, gdzie były te same zdjęcia konia, lecz cena za zwierzę wynosiła 9500 euro. Jak się okazało, to właśnie to ogłoszenie było prawdziwe, a zdjęcia zamieszczone na aukcji, na którą trafił 30-latek, zostały skopiowane przez oszusta – opisuje sprawę asp. Monika Winnik, oficer prasowy makowskiej KPP. Uczula, że nie zawsze korzystna oferta jest prawdziwa i niestety łatwo stać się celem dla cyberprzestępców.

- Pamiętajmy, by zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Uważajmy na "superokazje", bo nie zawsze to co widać na zdjęciu, jest takie samo w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny – apeluje policjantka.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement