Copy LinkXFacebookShare

Maszyny wciąż płoną na polach. Strażacy gasili kombajn

Pod Braniewem (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru kombajnu rolniczego na jednym z pól. Wysłano tam zastępy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Choć zasadnicza część tegorocznych żniw jest już za nami, na polach wciąż nie brakuje maszyn do zbioru plonów. Niestety wciąż też dochodzi do ich pożarów, których przyczynami często są awarie mechaniczne (jak np. zatarcie łożysk) czy zwarcie w instalacji elektrycznej.

Takie zdarzenie zarejestrowano ostatnio w pobliżu miejscowości Długobór (pow. braniewski). Zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej na polu wpłynęło na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wieczorem w minioną środę (10 września).

Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali palący się kombajn. Maszyna znajdowała się na polu. Pracowali tam strażacy z PSP w Braniewie oraz ochotnicy z jednostki OSP Płoskinia. Po kilkunastu minutach pożar został ugaszony” – brzmi relacja na portalu braniewskiej KP PSP.

Nie podano w niej szacunków strat powstałych w wyniku tego zdarzenia, ale widać wyraźnie, że maszyna uległa poważnym uszkodzeniom.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!