Marsz na Rzecz Praw Zwierząt przejdzie ulicami Warszawy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2019,18:30 Aktualizacja: 27-08-2019,7:49
A A A

24 sierpnia w stolicy odbędzie się drugi Marsz na Rzecz Praw Zwierząt. Inicjatywa brytyjskiej organizacji Surge jest wspierana między innymi przez organizację Polska dla Zwierząt, Fundację Alberta Schweitzera oraz Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva.

Organizatorzy podkreślają, że "to jedyne w Polsce tak głośne i rozpoznawalne na całym świecie wydarzenie zrzeszające tych, którzy na co dzień walczą o prawa i poprawę dobrostanu zwierząt".

Ardanowski: będą opracowane standardy chowu zwierząt

W najbliższym czasie zostanie powołana specjalna grupa ekspertów, której zadaniem będzie opracowanie standardów dobrostanu zwierząt i przygotowanie systemu certyfikacji produkcji zwierzęcej - poinformował minister rolnictwa Jan...

Marsz punktualnie o godz. 12 wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki (od strony Teatru "Lalka" przy wejściu do Parku Świętokrzyskiego) i przejdzie do placu Zamkowego. Pod Kolumną Zygmunta odbędzie się część oficjalna.

"Wśród gości, którzy zabiorą głos, będą pisarz i wykładowca Dariusz Gzyra, profesor Andrzej Elżanowski oraz mecenas Karolina Kuszlewicz - osoby, które w głośnej ostatnio medialnie sprawie krów z Deszczna przyczyniły się do ocalenia tych zwierząt. Swoje przemówienie wygłosi także dyrektorka Fundacji Alberta Schweitzera oraz inicjatorka nowatorskiego Centrum Zwierząt przy Kongresie Kobiet, Karolina Skowron" - czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zapewniają, że na telebimie ustawionym na placu Zamkowym będzie można oglądać transmisję z marszu oraz relacje z marszów w innych krajach, a także "filmy propagujące weganizm i prozwierzęce utwory muzyczne".

Zaraz po wydarzeniu na placu Zamkowym zostanie zorganizowany "Sześcian Prawdy" -  pokojowa, statyczna demonstracja, przypominająca artystyczny performance. "Przechodnie będą mogli obejrzeć standardowe, lokalne i legalne praktyki związane z wykorzystywaniem zwierząt" - informuje Fundacja Alberta Schweitzera.

[WIDEO] Pierwszy marsz odbył się 25 sierpnia 2018 roku i przyciągnął kilkaset osób

Poleć
Udostępnij
Skomentuj