Lubuskie Święto Plonów w Babimoście już w niedzielę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marcin Rynkiewicz PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-09-2018,14:20 Aktualizacja: 09-09-2018,15:35
A A A

W niedzielę w Babimoście odbędzie się Lubuskie Święto Plonów, czyli wojewódzkie dożynki. Tradycyjnie podczas święta odbędzie się konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i liczne prezentacje - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

- Dożynki to piękny obrzęd ludowy, z kolorowym korowodem wieńców, smakowaniem bochnów chleba i produktów regionalnych. Lubuska wieś z roku na rok pięknieje i rozwija się. Czas żniw, to czas podziękowania za plony, ciężką pracę i szacunek do tradycji. Spotkajmy się na lubuskich dożynkach - powiedziała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

susza, protest rolników, lubuskie, susza 2018, blokada drogi, PiS

Susza jak wyrok. Rolnicy są zrozpaczeni, będą blokować kolejne drogi

Dramatyczna sytuacja ekonomiczna wielu gospodarstw z województwa lubuskiego zmusiła rolników do podjęcia radykalnych form protestu. - Nie mamy innego wyjścia, bo rząd PiS - wbrew składanym wcześniej obietnicom - nic nie robi, nie...

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony w intencji lubuskich rolników o godz. 11 w kościele św. Wawrzyńca. Następnie ulicami Babimostu przejdzie korowód dożynkowy. Oficjalne rozpoczęcie imprezy na terenie Centrum Sportu i Rekreacji zaplanowano na 13.40.

Jak przekazali organizatorzy, Lubuskie Święto Plonów daje możliwość zaprezentowania szerokiej gamy produktów regionalnych, barwnej kultury i tradycji, a także malowniczej turystyki wiejskiej. To także czas wspólnej zabawy. W programie znalazły się koncerty lokalnych zespołów i grup śpiewaczych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Loka.

Podczas imprezy będzie można odwiedzić stoiska informacyjne podmiotów i organizacji działających na rzecz rolnictwa, twórców ludowych i producentów żywności tradycyjnej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj