Leśnicy dostarczą drewno na opał

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-03-2018,9:15 Aktualizacja: 20-03-2018,10:24
A A A

Mieszkańcy Puszczy Białowieskiej mają coraz większe problemy z legalnym pozyskakiem drewna na opał. Właśnie dlatego leśnicy dostarczą drewno mieszkańcom Puszczy Białowieskiej, pochodzące z nadleśnictw spoza puszczy.

"To odpowiedź na wniosek puszczańskich samorządowców, którzy zwracali uwagę, że w związku z ograniczeniem do minimum pozyskania drewna w Nadleśnictwach Białowieża, Browsk i Hajnówka, ilość dostępnego na lokalnym rynku opału nie pokrywa zapotrzebowania, a mieszkańcy Puszczy Białowieskiej coraz częściej palą węglem" - informuje serwis Lasów Państwowych.

kradzież drewna, sosna, dąb, policja, przestępstwo, Ryki, lubelskie

Rolnik kradł drewno na raty. Najpierw sosna, a później dąb

Policjanci zatrzymali 50-latka za wyrąb i kradzież drzewa z kompleksu leśnego w gminie Ryki i Nowodwór (woj. lubelskie). Na jego posesji funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli pocięte kawałki, bez oznaczeń legalności jego pozyskania....
W najbliższym czasie, w każdy piątek, transporty drewna z nadleśnictw: Żednia, Dojlidy i Supraśl z Puszczy Knyszyńskiej dotrą do Narewki, Hajnówki i Białowieży.

"Każdy transport drewna dostarczy około 100-130 m sześciennych drewna do zaspokojenia celów opałowych mieszkańców. Drewno będzie można kupić w pobliżu siedzib puszczańskich nadleśnictw, w godzinach od 9. do 14. Drewno będzie sprzedawane w cenach detalicznych nadleśnictw dostarczających drewno" - czytamy w komunikacie.

Taka sama akcja dostarczania drewna opałowego mieszkańcom Puszczy Białowieskiej była organizowana przez leśników w 2016 roku. Dostarczono wtedy mieszkańcom Puszczy Białowieskiej ponad 750 m. sześciennych drewna.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement