Leśni złodzieje na celowniku policji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-12-2018,15:15 Aktualizacja: 20-12-2018,15:21
A A A

Złodziei choinek oraz drewna należącego do kolei państwowych zatrzymali odpowiednio policjanci z Komisariatu Policji w Tuchowie (pow. tarnowski, woj. małopolskie) oraz Posterunku w Marciszowie (pow. kamiennogórski, woj. dolnośląskie).

Dwóch mieszkańców powiatu tarnowskiego postanowiło wyszukać najpiękniejsze jodły rosnące w lesie. Z siekierami udali się do Trzemesnej, gdzie wycieli 13 drzewek i ładowali na samochód marki Iveco, zaparkowany na drodze dojazdowej do lasu. Wówczas zauważyli ich mundurowi z Tuchowa.

akcja choinka, plantacje choinek, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie, straż leśna

Policjanci na koniach patrolują lasy. Trwa akcja "Choinka"

Policjanci z sekcji konnej wraz ze strażnikami leśnymi patrolują w okresie świątecznym podszczecińskie lasy. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na osoby, które mogą kraść z lasu drewno i choinki. Patrole można od piątku spotkać...

Mężczyźni nawet nie próbowali uciekać, przyznali się do kradzieży choinek na szkodę Nadleśnictwa Gromnik, które oszacowało straty na kwotę ponad 800 złotych. Zatrzymani - 41 i 56-latek - odpowiedzą za kradzież przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Taka kara może też spotkać 36-letniego mieszkańca gminy Marciszów. Przy jednej z posesji policjanci z miejscowego posterunku, którzy wspólnie ze strażnikami leśnymi prowadzą akcję "Stroisz 2018" (ma na celu walkę z kradzieżami przede wszystkim choinek), dostrzegli tzw. dłużycę dębu.

Jak się okazało, była świeżo przetransportowana z miejsca kradzieży, czyli z nasypu kolejowego. Drzewa zostały wcześniej powalone przez silny wiatr. Jak ustalono, drewno jest własnością kolei państwowych.

Funkcjonariusze dokonali jego pomiarów oraz klasyfikacji, po czym je zabezpieczyli. 36-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj