Lawinowy wzrost liczby pasażerów. Lotnisko pobije rekord

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-11-2015,9:05 Aktualizacja: 11-11-2015,9:17
A A A

Port lotniczy Szczecin-Goleniów zanotował w październiku br. więcej obsłużonych pasażerów, niż w analogicznym okresie 2014 r. Lotnisko szacuje, że w całym 2015 r. powinno obsłużyć rekordową liczbę 425 tys. pasażerów - poinformował port lotniczy.

W październiku br. lotnisko obsłużyło nieco ponad 40,2 tys. pasażerów; to wzrost w stosunku do października 2014 r. o blisko 87 proc. W ubiegłym miesiącu wzrósł każdy rodzaj ruchu pasażerskiego - wynika z informacji lotniska.

Od stycznia do października br. obsłużono prawie 354 tys. pasażerów, osiągając wzrost o prawie 44 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2014 r.

Drugie lotnisko w Polsce, w którym można odprawić produkty roślinne

Już za kilka dni na wniosek wojewody podkarpackiego uruchomione zostanie przejście fitosanitarne w lotniczym przejściu granicznym Rzeszów-Jasionka. Będzie to drugi w Polsce punkt, po przejściu granicznym na lotnisku Chopina w Warszawie, w...
Port lotniczy zamierza zamknąć br. z rekordowym wynikiem 425 tys. obsłużonych pasażerów i spodziewa się kolejnych miesięcy z dobrymi wynikami.

Zdaniem lotniska spodziewane efekty dadzą nowe połączenia w sezonie zimowym 2015/2016 (Oslo Rygge oraz Bergen) i zwiększona częstotliwość lotów do Londynu Stansted oraz Warszawy.

Niedawno na lotnisku zakończono wartą około 100 mln zł modernizację. Inwestycja objęła m.in. budowę drogi kołowania, rozbudowę płyt postojowych i kapitalny remont drogi startowej.

Od początku marca 2016 r. PLL LOT zwiększy do trzech rejsów dziennie operowanie na trasie Warszawa - Szczecin - Warszawa. Oprócz dotychczasowych porannych i wieczornych lotów z i do Warszawy w rozkładzie pojawiają się także rejsy popołudniowe. To powrót rejsu, który kilka lat temu został zlikwidowany.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje dziesięć rozkładowych połączeń lotniczych: Warszawa, Oslo Gardermoen, Oslo Rygge, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Londyn Stansted, Londyn Luton, Dublin oraz Liverpool. Kierunki czarterowe to Antalya oraz Kreta.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement