Lanos wjechał w nieoświetlony rozrzutnik. Kierowca zginął na miejscu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2018,12:25 Aktualizacja: 08-11-2018,12:39
A A A

Policjanci z Łowicza wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i zestawu rolniczego, w którym stwierdzono brak odpowiedniego oświetlenia.

Do tragiczne zdarzenia doszło po zmierzchu w miejscowości Różyce (pow. łowicki, woj. łódzkie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń stróżów prawa, 64-letni kierujący daewoo lanosem uderzył w tył nieoświetlonego rozrzutnika, doczepionego do ciągnika rolniczego, kierowanego przez 33-latka.

wypadki z udziiałerm ciągników, namysłow, kamienna, Drohiczyn, powiat siemiatycki

Traktorzyści w opałach. Jeden wypadł z kabiny, drugiemu pręt przebił nogę

Kierowcy ciągników rolniczych wylądowali w szpitalach po wywróceniu się ich pojazdów po kraksach, do jakich doszło w Kamiennej pod Namysłowem (województwo opolskie) i w okolicach Drohiczyna (powiat siemiatycki) na...

Traktorzyście nic się nie stało, natomiast prowadzącego "osobówkę" trzeba było uwolnić z pokiereszowanej karoserii. Wezwano nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by szybko przetransportować ciężko rannego mężczyznę do szpitala. Niestety, nie udało się uratować jego życia.

"Kierujący lanosem mieszkaniec powiatu łowickiego, mimo reanimacji, zmarł. Traktorzysta był trzeźwy" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu. Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie tego wypadku pod nadzorem łowickiej Prokuratury Rejonowej.

Niestety, prawidłowe oświetlenie maszyn rolniczych pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie w starych ciągnikach, przyczepach, rozrzutnikach itp. zdarzają się spore uchybienia.

Rolnicy powinni uzupełnić te braki (można stosować np. oświetlenie na magnesy), a także sprawdzić starsze instalacje oświetleniowe. Przy sprzęcie, pracującym w ciężkich warunkach atmosferycznych, łatwo bowiem o uszkodzenia czy zaśniedzenie przewodów.

Faliszówka, powiat krośnieński, podkarpacie, prace leśne, wyoadki z udziałem ciągników

Kolejny traktorzysta zginął w lesie

Wypadki przy pracach leśnych pochłonęły już w tym roku wiele ofiar. Niestety, do kolejnego takiego zdarzenia doszło w obrębie Faliszówki (pow. krośnieński, woj. podkarpackie). 36-letni mężczyzna przewoził za pomocą ciągnika rolniczego z...

Obecnie, gdy zmierzch zapada już bardzo szybko, wyjechanie na drogę z niesprawnym oświetleniem to ogromne zagrożenie nie tylko dla innych pojazdów, ale także dla samych kierowców maszyn rolniczych, które wolno poruszają się po jezdniach i są tym bardziej narażone na kraksy.

Przypomnijmy, że art. 66 ust 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi o tym, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Gdy zatem dojdzie do zdarzenia drogowego, a śledczy uznają, że było skutkiem niedostatków np. oświetlenia maszyny, gospodarzowi może grozić nawet pobyt w więzieniu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement