Copy LinkXFacebookShare

Kurnik w płomieniach. Zginęło 2,5 tysiąca kurczaków

Kilkanaście zastępów strażaków zmagało się z dużym pożarem kurnika. W płomieniach i dymie zginęło ok. 2,5 tysiąca utrzymywanych w obiekcie ptaków.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem w miejscowości Dzierżnica (pow. średzki, woj. wielkopolskie). Gdy do gospodarstwa dotarli pierwsi strażacy, kurnik był niemal w całości objęty pożarem. Wodę podawano m.in. z podnośników hydraulicznych. Żywioł pochłonął ok. 2,5 tys. kurczaków, budynek uległ poważnym uszkodzeniom. Na szczęście żadna osoba nie ucierpiała.

W akcji gaśniczej brały udział zastępy z: JRG Środa Wlkp., JRG Września, OSP Dominowo, OSP Zaniemyśl, OSP Brodowo, OSP Koszuty, OSP Mączniki, OSP Murzynowo Kościelne i OSP Nekla. Na miejscu była też policja.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Kategoria „B” nie wystarczy. Ciągnik z opryskiwaczem na parkingu

powschodowe odchwaszczanie ziemniaka, odchwaszczanie ziemniaka, rimsulfuron, metrybuzyna, bentazon
Uprawa

Powschodowe odchwaszczanie ziemniaka