Kukiz chce zjednoczyć rolników i konsumentów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-05-2016,17:55 Aktualizacja: 04-05-2016,18:26
A A A

Zjednoczenie rolników, producentów zdrowej żywności, przetwórców i konsumentów oraz zrównanie ich szans na polskim rynku z dużymi organizacjami - to główny cel Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15, które powstało z inicjatywy posłów tego klubu.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz informując w środę na konferencji prasowej w Sejmie o powstaniu Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów - Kukiz'15, podkreślił, że ma ono jednoczyć rolników i konsumentów, tak aby mówili jednym głosem.

Jarosław Sachajko, sejmowa komisja rolnictwa, kukiz 15, sprzedaż żywności prez rolników

Kukiz'15: umożliwić rolnikom sprzedaż żywności

Trzeba umożliwić rolnikom sprzedaż żywności wytwarzanej przez nich, gdyż jest ona znacznie zdrowsza niż wytwarzana przemysłowo - przekonywał Jarosław Sachajko (Kukiz'15), szef sejmowej komisji rolnictwa. Jego klub złożył projekt ustawy w tej...
- Od 26 lat nie ma w Polsce opcji politycznej, która interesowałaby się losem rolników indywidualnych. PSL pracuje na rzecz swojego partyjnego klanu, opanował agencję rolne, spółki skarbu, państwa. Czas wziąć sprawy w swoje ręce - zapowiedział Kukiz.

Szef sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko (Kukiz'15) ocenił, że powstanie stowarzyszenia, to "historyczny dzień".

- To jest stowarzyszenie łączące wszystkie środowiska, które będzie reprezentowało całość społeczeństwa, mieszkającego na wsi, ale również społeczeństwa, które mieszka w mieście. Nie możemy dalej pozwolić na dzielenie konsumentów i rolników. Polacy są jedni - przekonywał poseł.

Posłowie Kukiz'15 zaprosili do stowarzyszenia wszystkich, którym zależy na dobru Polski. - Apeluję absolutnie do wszystkich środowisk, dla których bliskie są losy rolnika, o udział w działaniach Stowarzyszenia, wszyscy powinni się jednoczyć - przekonywał Kukiz.

Sejm, Jarosław Sachajko, sejmowa komisja rolnictwa, krzysztof jurgiel, kukiz 15, KRiRW

Jarosław Sachajko szefem sejmowej komisji rolnictwa

Stabilizacja cen produktów rolnych i ułatwienie ich bezpośredniej sprzedaży oraz poprawa sytuacji małych gospodarstw – to cele Jarosława Sachajki (Kukiz'15) wybranego we wtorek na przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa i...
Aby zintegrować środowiska rolników i konsumentów, stowarzyszenie planuje powołać powiatowe, regionalne i ogólnopolskie spółdzielnie, jednoczące rolników, producentów, przetwórców żywności i konsumentów.

Sachajko przekonywał, że Kukiz'15 działa w interesie rolników i konsumentów. Jako przykład podał, złożony przez klub Kukiz'15 projekt ustawy o sprzedaży żywności przez rolników.

Projekt zakłada dopuszczenie w ramach sprzedaży żywności przez rolników, wyłącznie produktów żywnościowych przetworzonych w sposób naturalny i tradycyjny, bez sztucznych i identycznych z naturalnymi dodatków, produkowanych na terenie własnego gospodarstwa rolnego.

Artykuły te będą musiały być oznakowane, m.in. powinny zawierać adres gospodarstwa i przybliżony skład produktu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement