Kruszywa z własnych kopalni przeznaczą na budowę dróg

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-09-2017,12:00 Aktualizacja: 23-09-2017,12:16
A A A

Do końca przyszłego roku Lasy Państwowe zamierzają uruchomić pierwsze kopalnie kruszyw. Wydobywany materiał ma posłużyć do budowy leśnych tras oraz innych inwestycji drogowych realizowanych wspólnie z samorządami.

Przedsięwzięcie związane z tworzeniem kopalni jest kolejnym z serii tych, które mają "umożliwić wykorzystanie potencjału rozwojowego zakładów regionalnych Lasów Państwowych".

domy z drewna, lasy państwowe, konrad tomaszewski, ekobudownictwo, Polskie domy drewniane-mieszkaj w zgodzie z naturą

Lasy Państwowe zbudują drewniane domy do wynajęcia

"Polskie domy drewniane-mieszkaj w zgodzie z naturą" - taką nazwę nosi program rozwojowy Lasów Państwowych. Jednym z jego elementów jest budowa drewnianych domów i hoteli, a także rewitalizacja drewnianych,...

"Pierwszym krokiem było uruchomienie przez zakłady regionalne usług w zakresie budowy dróg leśnych. Jednak w wielu przypadkach doszło do nagłego podniesienia cen na kruszywo. Dlatego też powstał projekt, którego głównym celem jest pilotażowe uruchomienie eksploatacji kopalin na gruntach w zarządzie PGL LP" - wyjaśniono w serwisie informacyjnym Lasów.

Teraz trwa proces wyznaczania miejsc pod przyszłe kopalnie kruszyw w każdej Regionalnej Dyrekcji LP. Brane są pod uwagę przede wszystkim potrzeby inwestycyjne. Pierwsze kopalnie powinny ruszyć do końca przyszłego roku.

Zakłady mają zabezpieczyć - w jak największym stopniu - zapotrzebowanie na kruszywa do budowy dróg leśnych. Kopaliny miałyby być poza tym wykorzystywane przy realizacji wspólnych inwestycji LP z samorządami. To niewątpliwie byłby ważny krok w kierunku zmniejszenia kosztów inwestycji infrastrukturalnych.

Leśny państwowy gigant starannie przygotowuje się do wdrażania nowego projektu. Szczegóły przedsięwzięcia omawiano podczas konferencji w Mucznem, w której oprócz leśników udział wzięli również samorządowcy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement