KRUS czeka na zgłoszenia do prestiżowego konkursu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KRUS (em) | redakcja@agropolska.pl
21-02-2022,13:50 Aktualizacja: 21-02-2022,14:01
A A A

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw indywidualnych, z których przynajmniej jeden jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Przedsięwzięcie realizowane jest od 2003 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych gospodarzy.

KRUS, Aleksandra Hadzik, Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Ciągnik wjechał do najbezpieczniejszego gospodarstwa

Aleksandra Hadzik, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przekazała traktor o mocy 55 KW laureatom XVIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne - Małgorzacie i Markowi Borkowskim. Ciągnik rolniczy, będący...

Współorganizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tegoroczną edycję honorowym patronatem objął prezydent Andrzej Duda. Partnerem strategicznym jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a partnerem wspierającym Narodowy Instytut Kultury Wsi i Dziedzictwa Narodowego.

Z kolei patronat medialny nad konkursem sprawować będzie m.in. Rolniczy Przegląd Techniczny, miesięcznik wydawany przez Agencję Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu "Apra".

W 18. dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 21 tysięcy gospodarstw indywidualnych, a ich laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele dużych i małych o różnych profilach produkcji.

KRUS, zeznania podatkowe, ulgi podatkowe, świadczenia rolnicze

KRUS rozsyła PIT-y i tłumaczy, co z nimi zrobić

Każdy, kto w 2021 roku chociaż raz pobrał jakiekolwiek rolnicze świadczenie emerytalno-rentowe (np. emeryturę rolniczą, okresową emeryturę rolniczą, rentę rolniczą z tytułu niezdolności do pracy, rentę rodzinną) lub rodzicielskie świadczenie...

Rolnicy mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, a przede wszystkim poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe.

Podczas eliminacji kontrolerzy sprawdzą, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały zagrożenia związane z wypadkami i chorobami zawodowymi.

W skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący KRUS, ARiMR, PIP, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

Ważne terminy:

  • 22 kwietnia - upływa termin zgłaszania udziału w konkursie
  • 8 lipca - zakończenie etapu wojewódzkiego
  • lipiec/sierpień - wizytacja gospodarstw, które weszły do finału (termin uzależniony od sytuacji epidemicznej w kraju)

    Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu