KRUS czeka na filmiki od uczniów i studentów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2021,8:40 Aktualizacja: 15-07-2021,8:45
A A A

Do 30 września przyjmowane są zgłoszenia do udziału w konkursie dla młodzieży "Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa". Jego celem jest promocja bezpiecznych zachowań związanych z pracą w gospodarstwie.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 15 do 23 lat włącznie, czyli do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Polega na przygotowaniu krótkiego filmu.

krus, kasa rolniczego ubezpieczenia społecznego, budynek

Nowości z KRUS-u. Co się zmieniło?

Od 30 maja o świadczenie wyrównawcze mogą występować osoby posiadające status działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, które otrzymują z Kasy Rolniczego...

Jego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a III edycja jest prowadzona pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

KRUS już od 30 lat aktywnie prowadzi działania prewencyjne w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Kasa bierze udział w międzynarodowej kampanii Wizja Zero i propaguje jej zasady w sektorze rolniczym.

Głównym celem Strategii Wizja Zero jest zmniejszanie liczby wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, co wiąże się z poprawą warunków pracy i zdrowia rolników.

W tym roku KRUS zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy rolnika, jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok zdrowia i dobrostanu oraz pierwszą z Siedmiu Złotych Zasad Wizji Zero: "Przejmij inicjatywę - zaangażuj się".

Uczestnicy konkursu do 30 września powinni przysłać filmiki na adres wizjazero@krus.gov.pl.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj