KRIR zachęca mieszkańców wsi do udziału w wyborach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2020,13:50 Aktualizacja: 22-06-2020,13:57
A A A

- Rolnictwo jest niezwykle ważne dla funkcjonowania państwa i jest istotnym czynnikiem rozwojowym - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas podpisania umowy programowej z Krajową Radą Izb Rolniczych.

- Dzisiaj żywność to także ogromnie ważna część naszego eksportu i ogromnie ważna część naszego Produktu Krajowego Brutto, w więc i niezwykle istotny czynnik rozwojowy - dodał polityk.

wybory prezydenckie, obszary wiejskie, Jacek Podgórski, Instytut Gospodarki Rolnej

Losy kandydatów na prezydenta w rękach rolników

W przeszłości sprawami wsi zajmowały się jedna lub dwie partie. Dzisiaj kolejne formacje przedstawiają rozwiązania, które by jej dotyczyły - powiedział Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej. W rozmowie z "Naszym...

Jak wskazał, to że po 5 latach prezydentury samorząd zawodowy rolników zdecydował się na zawarcie z głową państwa porozumienia na następne 5 lat, przewidującego współpracę i wskazującego konkretne obszary, to sygnał, że dobrze wykonywał obowiązki wobec rolników.

W podpisanym porozumieniu prezydent zobowiązał się m.in. do podejmowania działań na rzecz zwiększenia roli samorządu rolniczego względem instytucji działających na rzecz rolnictwa i podejmowania działań na rzecz wsparcia gospodarzy i wzmocnienia ośrodków doradztwa rolniczego.

Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych wskazał, że wieś polska powinna w wyborach wziąć udział.

- Wieś polska politycznie zróżnicowana również jest. Ale niech zawsze dostrzega wartości, które jej kandydaci reprezentują. Bo te wartości były i będą dla nas ważne zawsze. W tym miejscu - jako rolnik od siedmiu już pokoleń - mówię, że zawsze ważna była miłość do tej ziemi. I ważne były losy ojczyzny. Kiedy trzeba było bronić - moi dziadowie bronili tej Rzeczypospolitej, w różnych sytuacjach. Dzisiaj też jest ten hejt taki negatywny w stosunku do wsi, do ich celów i wartości - powiedział szef rolniczego samorządu.

KRIR zadeklarowała zwrócenie się do członków o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich i zagłosowanie na kandydata, który "będzie godnie reprezentował wartości i interesy polskich rolników".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu