KRIR chce drugiego naboru wniosków na komputery

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-03-2021,13:20 Aktualizacja: 16-03-2021,13:23
A A A

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych domaga się ponownego naboru wniosków na wsparcie przy zakupie komputerów dla dzieci z rolniczych rodzin.

Wystąpienie do ministra rolnictwa jest pokłosiem głosów płynących z izb wojewódzkich.

dopłaty do kompuerów dla rolników, arimr, wsparcie dla rolników

Miliony złotych dopłat do komputerów na kontach rolników

Do 3 lutego biura powiatowe ARiMR wydały ponad 33 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę nieco ponad 50 mln zł, z czego na konta ponad 26 tys. rolników trafiło już blisko 40 mln zł. O wsparcie do zakupu sprzętu komputerowego wraz z...

Konkretnie chodzi o przeprowadzenie drugiego naboru wniosków o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką, przeznaczonego dla dzieci rolników, w ramach programu realizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Działanie uruchomione w grudniu ubiegłego roku cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak krótki termin naboru oraz ograniczenia wiekowe spowodowały, że wiele rodzin nie mogło skorzystać z tej pomocy" - argumentuje KRIR.

Jednocześnie wnioskuje o zmianę kryteriów dotyczących przyznania pomocy.

Zdaniem rolniczego samorządu wsparcie powinno być skierowane do dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych, średnich i na studiach - niezależnie od wieku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement