KOWR ostrzega przed grzywną w wysokości 30 tys. złotych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2020,13:25 Aktualizacja: 22-03-2020,13:37
A A A

Jeśli odbywasz kwarantannę w domu, czyli jesteś zdrowy, ale miałeś kontakt z osobą chorą lub właśnie wróciłeś z zagranicy - bezwzględnie stosuj się do odpowiednich zaleceń przez 14 dni - przypomina Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w komunikacie skierowanym do rolników.

Urzędnicy zwracają uwagę, że osoba objęta kwarantanną nie może opuszczać terenu swojego gospodarstwa.

"Możesz zajmować się inwentarzem na jego terenie. Według dostępnej wiedzy choroba nie przenosi się z człowieka na zwierzęta gospodarskie oraz zwierzęta domowe, np. psy czy koty" - informuje KOWR i zastrzega: nie wychodź do sklepu, nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj nikogo do domu.

koronawirus, epidemia koronawirusa, sars-cov-2, pandemia

Ministra rolnictwa czeka drugi test na obecność koronawirusa

Po tym, gdy w czwartek wieczorem okazało się, że podsekretarz stanu w MRiRW Ryszard Kamiński został zakażony koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19, w izolacji pozostają nie tylko dwaj pozostali wiceministrowie rolnictwa (Jan...

• Jeśli mieszkasz z rodziną, w miarę możliwości ogranicz z nimi kontakt i zachowaj bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.

• Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.

• Jeśli masz możliwość, korzystaj z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy, jeśli nie masz takiej możliwości - po skorzystaniu z toalety/łazienki zdezynfekuj ją dostępnym środkiem czystości.

• Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie.

• Zachowuj zasady higieny.

• Często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe, w tym blaty i klamki. Dezynfekuj również sprzęty takie jak: telefon, laptop czy klawiatura i myszka komputera stacjonarnego, pilot do TV.

• Mierz  temperaturę ciała minimum dwa razy dziennie i zapisuj wyniki pomiarów.

zasiłek chorobowy roników, krus, jan krzysztof ardanowski, świadczenia

15 złotych chorobowego za koronawirusa. To kpina z rolników

15 złotych ma wynosić zasiłek chorobowy, jeśli rolnik będzie niezdolny do pracy do 14 dni z powodu koronawirusa. Nowelizacja rozporządzenia ministra rolnictwa spotkała się już z falą krytyki. Do skróconych z uwagi na obecną sytuację...

• W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu lub duszności niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się na oddział zakaźny najbliższego szpitala, unikając transportu publicznego (jeśli to możliwe swoim samochodem). 

• Udzielaj informacji o swoim stanie zdrowia dzwoniącym do Ciebie pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

• W weryfikacji przestrzegania kwarantanny pomagają funkcjonariusze policji - mogą Cię odwiedzić w czasie kwarantanny.

• Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi grzywna w wysokości 30 000 zł.

KOWR radzi, aby w przypadku potrzeby kontaktu z lekarzem skorzystać z teleporady (dzwoń do swojego lekarza z ośrodka zdrowia). Lekarz może wystawić e-receptę i e-zwolnienie.

Lista placówek POZ udzielających teleporad jest dostępna na stronie NFZ. Więcej o e-zdrowiu przeczytasz tutaj. Bieżące informacje na temat koronowirusa można uzyskać dzwoniąc pod numer infolinii NFZ 800 190 590.

Poleć
Udostępnij