KOWR ma nowego dyrektora generalnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: MRiRW (em) | redakcja@agropolska.pl
01-04-2022,10:20 Aktualizacja: 01-04-2022,10:50
A A A

Na wniosek Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa premier Mateusz Morawiecki powołał dra inż. Waldemara Humięckiego na stanowisko Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Humięcki jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w administracji centralnej, samorządowej i biznesie. Przez wiele lat pracował w Agencji Nieruchomości Rolnych na stanowiskach od głównego specjalisty do prezesa.

promocja polskiej żywności, KOWR, NIK, MRiRW, artykuły rolno-spożywcze

NIK: MRiRW i KOWR skutecznie promowały polską żywność

Działania ministerstwa rolnictwa i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na rzecz promowania polskiej żywności za granicą były skuteczne - oceniła NIK w raporcie. W latach 2017-2020 eksport artykułów rolno-spożywczych wzrósł o ponad 6...

Wcześniej zatrudniony był m.in. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Najwyższej Izbie Kontroli oraz pełnił funkcję zastępcy burmistrza Gminy Warszawa-Włochy. Przez lata był również związany m.in. z Fundacją Rozwoju Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej oraz Wielkopolską Giełdą Rolno-Ogrodniczą S.A.

Nowy dyrektor KOWR jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera, a następnie, w oparciu o badania z zakresu działania nawozów, tytuł doktora.

Ukończył również studia Executive Master of Business Administration w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Odbył także aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i prawa.

- Cieszę się, że pana wiedza i doświadczenie będą od teraz służyć dalszemu rozwojowi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - powiedział wicepremier Kowalczyk wręczając akt powołania.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu