Copy LinkXFacebookShare

Kontrola u rolnika? Zaliczka na poczet dopłat i tak powinna trafić na konto

Krajowa Rada Izba Rolniczych postuluje wypłacanie wszystkim rolnikom zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich, bez względu na to, czy są wytypowani akurat do kontroli, a później ewentualne rozliczenie końcowe.

Zarząd KRIR wystąpił do Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa o podjęcie starań na forum Unii Europejskiej, aby wypłata zaliczek z tytułu należnych rolnikom dopłat bezpośrednich i płatności PROW była niezależna od prowadzenia kontroli u wytypowanych gospodarzy.

"Obowiązujące zasady wypłacania zaliczek tylko tym rolnikom, którzy nie podlegali w danym roku kontrolom, budzi niezadowolenie rolników i poczucie niesprawiedliwego traktowania przez organy władzy państwowej" – argumentuje samorząd rolniczy.

W jego ocenie zaliczki powinny być wypłacane wszystkim rolnikom, a po zakończeniu kontroli i wydaniu decyzji w tej sprawie, należałoby wykonać końcowe rozliczenie.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!